Dengeyi ArarkenÖncelikle bu sözcüklerin ulaştığı herkese kocaman ve mutlu bir merhaba diyerek başlamak istiyorum.

Zira şu saniye itibariyle arkadaşız, sırdaşız, dert ortağı hatta dostuz. Her şeyden önemlisi ortak bir merakımız var. Sağlık ve tabii ki fit bir beden…

Pekiyi, ben kimim ve neden bu köşede yer işgal ediyorum?

Efendim, ben uzun yıllarını medya sektörüne vermiş bir gazeteci-editörüm. Ama daha önemlisi uzun yıllar ara vermiş olmakla birlikte işinin temelinde fiziksel görünümün de önemli olduğu bir televizyoncu-sunucuyum.  Bu sebeple de her zaman fit hatta çoğu zaman gereğinden zayıftım. Ta ki herkesin olduğu gibi benim de hayatımda bazı ailevi sıkıntılar ve yanında gelen sağlık sorunları baş gösterene kadar.  Ve evet bir gün kalktığımda Reaktif Hipoglisemi teşhisi konmuş ve bununla barışma derdine düşmüş genç bir insandım. Bekar, aktif çalışan ama kafayı fazladan aldığı kiloları verememeye takmış. Hele ben, hele ki hep fit olmuş ben,  giyimi kuşamı renkleri ve stil oyunlarını seven ben.

“Ben mi?” Dememeli. Herkes, hele artık günümüzde neredeyse herkes bunu yaşıyor.  Evet, ama gelin bir de o zamanki bana sorun. Bilinç insanı depresif olmak ya da olmamak noktasında arafta tutuyor.

Ve belki bu sayede hiç bilincimi şuursuzca kaybetmedim ama yıllara bölünmüş bir mod düşüklüğüne de engel olamadım.

Neydi bu Hipoglisemi?

Benim göbek bölgemde yağ mı vardı? Yok artık! Ben? Modellik yapmış ben?

Sevgili satır, sözcük arkadaşlarım. Hiçbir zaman ben mi? Yok artık! Demeyin. Sağlık bu. Oluyor. Tabii bu reaktif hipoglisemi ile kaldığı için çok şanslıydım. Buna bırakın alışmayı şükretmeliydim ama bugüne ve farkındalığa gelmem kolay olmadı. Hem de bu yol çok da asfalt bir yol olmadı. Hepsini tek tek her hafta burada anlatacağım. Bugün tanışma selamlaşma günümüz olsun ve hadi gelin burada beraber bir yola çıkalım. Ve eğer sözcükler bir kişiye ulaşır ve ışık tutarsa değmeyin keyfime.

Çok kitap ve çok yöntem denedim veya dener gibi yaptım. Ama bu satırlarda beraberce adım adım deneyimleyeceğimiz ”Metabolic Balance” ve doktorum Zekeriya Gür ile tanışmam ve çıktığım yol sanırım ilk kez; “tamam bu iş oluyormuş” dedirten yoldu.

Metabolic Balance nedir?

Ne ister?

Neler vaadeder?

Bu bir reklam yazısı olmamakla birlikte 4 ay süresinde yaşadıklarımı paylaşmam gerektiğine karar vermemi bizzat bedenimde gördüklerimle sağlayan bir yöntemi paylaşma isteğimdir.

Bu sayede sohbet etmiş bilgi paylaşmış oluruz :)

Çok Sevgiler

Tuğba K. Mutluhttp://www.endogalhakkiniz.com/balansla-tanisma/whatsapp