Balansla Tanışma


Nedir bu Metabolik Balans?

Dr. Zekeriya Gür ile tanıştığım gün aileme kızgındım ama daha önemlisi diyetti, programdı, kuraldı, bunlara inanmıyor, güvenmiyordum ve o kadar çok kitap vesaire okumuştum ki tam bir fazla sorgulayan gıcık insandım. Cidden:D

Tanıştık. Sohbet ettik. Zekeriya Bey programı anlattı, süreci özetledi ve dedi ki;

Bu programın birkaç kuralı var. Bunları yapamayacaksan başlama. Zira bu işin alfabesi bu. Ve sebat… Ben sana sihirli değnek değdirmeyeceğim ama inanır ve sabredersen sonuç garanti.

İnanmadım ama inanmaya çabaladım ve bir tarafım da sevdi doktorumu. Bakın hala onunlayım. “Apırsak” da “köpürsek” de yarenlik ettik bu yolda birbirimize. Ve tam da en başında dediği gibi; ömür boyu düştükçe kaldırmak üzere süresiz garantiyle danışmanlık veriyor.
Ve çok merak edilen soru: Evet tekrar ödeme almadan.

Bu programın Türkiye’de temsilcisi olan ve tek merkeze bağlı doktorlar var. Benim yol arkadaşım Zekeriya Gür idi ve iyi ki de öyleydi çünkü sürekli takip etmesi, her saniye mesajlaşarak sorulara cevap verebilmesi gerçekten bu programı olur kılan özelliği. Tatlı sert bir yaşam koçu :)

Programın menşei Almanya. Orada çıkmış ve kan tahlilleri sonucu size verilen beslenme programı oradan geliyor.
En başta; “nasıl yani dediğim, yok canım üç aşağı beş yukarı evirip çevirip aynısını yolluyorlardır dediğim” doğrudur :) Ama gariptir ki yakınımda deneyenler oldu ve herkes kendi listesiyle faydasını gördü. Yanılan olmadı.

Ana Kurallar:
* Ara öğün yenmeyecek ve öğün araları minimum beş saat olacak
* Her öğüne proteinle başlanacak
* Listede öngörülen gıdalar yenilecek ve kombinlenecek
* Öğün sonlarında izni verilen meyve ve mutlaka en az bir öğün elma yenecek

Bunlarla imtihanım nasıl oldu? Bir sonraki yazımda bahsedeceğim ama beni yaşadıklarımı paylaşmaya iten açıkçası ilk gün kafama çekiç gibi inen “ARA ÖĞÜN YOK” yaptırımıydı ki yapamazsam bu yüzden yapamayacağımı düşünmüştüm. Çünkü bende teşhisi konmuş bir reaktif hipoglisemi vardı! Ve hep ara öğün yemem söylendi. Bu nasıl bir tezattı?

Öyle olmadı. Beni başarıya götüren sürekli atıştırmamak oldu…


http://www.endogalhakkiniz.com/balansla-tanisma/

whatsapp