Dr. Zekeriya GÜR

Dr. Zekeriya Gür1957 yılında, o zamanlar Adana’ya, şimdi ise Osmaniye ilimize bağlı olan Düziçi – Çerçioğlu köyünde dünyaya geldim. Ortaöğretimi İzmit Lisesinde, Üniversite Eğitimimi ise Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladım.

Mezuniyet sonrasında mecburi hizmet görevimi Iğdır’da tamamladıktan sonra, 1989 yılında Atatürk Üniversitesi’ndeki Fizik Tedavi ihtisasımı tamamladım.

Uzman olduktan sonra, yine mecburi hizmet kurasıyla Kırklareli’ne tayin olarak, 1992’de Çorlu Devlet Hastahanesi’nde çalışmaya başlayarak 2009 yılında buradan emekli oldum.

Meslek hayatımın 2009’dan önceki son beş yılında, özel kliniğimde sağlık beslenme ve kilo kontrolü konularına yöneldim. Spor hekimi ve diyetisyen arkadaşlarla, modern spor aletleriyle FTR’nin yanı sıra kilo kontrolü için başvuranları takip ettim.

Mayıs 2009’da Metabolic Balance’ı geliştiren ekibin başında yer alan Doç. Dr. Wolf Echart Funfack ile tanışarak bu sistemin eğitimlerine katılıp Metabolic Balance Trakya Bölge Sorumlusu ve bireysel temsilcisi oldum.

Metabolik Balans’ın, klasik diyetler ve sporla, sık sık yemeyle olan uygulamalarından,çok daha başarılı olduğunu görünce,2009 dan beri bu alana yöneldim.

Halen İstanbul’da özel bir klinikte,  fizik tedavi uzmanı olarak part time,  full time olarak da, halkı Metabolic Balance’la tanıştırmayı daha faydalı bir koruyucu sağlık hizmeti olarak gördüğüm için,  Bakırköydeki özel sağlıklı yaşam danışma merkezimde metabolic balance danışmanı olarak hizmet veriyorum.

whatsapp